روابط عمومی: 09198375085

samakeshragh@gmail.com

سراسر

تهران

شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 16 الی 20
یک یا دو سمعک؟

مزاياي شنوايي دو گوشي:
افرادي كه داراي كم شنوايي در يك گوش هستند بايد براي هر دو گوش خود سمعك استفاده نمايند. استفاده از 2 سمعك بطور همزمان داراي مزاياي فراواني است كه در اينجا به ذكر برخي از آنها خواهيم پرداخت.مزاياي شنوايي دو گوشي:
افرادي كه داراي كم شنوايي در يك گوش هستند بايد براي هر دو گوش خود سمعك استفاده نمايند. استفاده از 2 سمعك بطور همزمان داراي مزاياي فراواني است كه در اينجا به ذكر برخي از آنها خواهيم پرداخت.

- الهام از طبيعت: نه تنها انسان بلكه همه جانوران داراي 2 گوش هستند. سيستم شنوايي انسان نيز بر اساس 2 گوش ساخته شده است. اين سيستم اطلاعات رسيده از 2 گوش را با يكديگر تركيب نموده و يك تصوير واحد از آن مي سازد. اگر مغز سيگنال ها را تنها از يك گوش دريافت نمايد اين تصوير كامل نخواهد بود. پس درك لغت و فهم گفتار تنها با 2 گوش بطور كامل صورت مي گيرد.
- فهميدن گفتار در محيط هاي پر سروصدا: شنيدن با دو گوش ما را قادر مي سازد كه به نويز محيط توجه نكنيم و بتوانيم گفتگو ها را بهتر متوجه شويم. بيشترين مشكل براي درك گفتار زماني است كه چند نفر با هم صحبت ميكنند و اين حالت اغلب در گردهمايي هاي خانوادگي يا دوستان و همكاران اتفاق مي افتد. با استفاده از دو سمعك فهميدن گفتار در سروصدا خيلي بهتر مي شود.
- شنيدن با يك گوش از نظر فيزيكي خسته كننده و استرس زاست: صداي واقعي استريو كه از طريق 2 گوش شنيده مي شود، به شما اين امكان را مي دهد كه با اطمينان به آن پاسخ دهيد و لازم نيست مدام نگران اين باشيد كه گوش بهتر خود را بطرف صدا برگردانيد. استفاده از دو سمعك باعث مي شود به راحتي و با اطمينان  به اصوات پاسخ دهيم صرف نظر از اينكه صدا از كدام طرف مي آيد.
- تعيين محل دقيق صدا: به علت فاصله ميان دو گوش، صداها با اختلاف جزئي از نظر زماني،شدت و دوام به گوشها مي رسد. همين اختلاف ها توسط مغز تشخيص داده شده و مغز توسط  اين اطلاعات محل دقيق صدا را پيدا مي كند. بنا بر اين توانايي جهت يابي صدا وجود دو گوش سالم بستگي دارد. ما چگونه جهت حركت ماشيني كه به ما نزديك مي شود را متوجه مي شويم؟ صدا به يك گوش چند ميكرو ثانيه زودتر مي رسد و مقداري نيز بلند تر است. اين تفاوت زماني از گوش به مغز مي رسد و ما را قادر مي كند مكان دقيق اتومبيل را تشخيص دهيم.
- استفاده از 2 سمعك،هر دو گوش را فعال نگه مي دارد: بايد توجه داشت كه اگر فرد در هر دو گوش كم شنوايي داشته باشد و تنها از يك سمعك استفاده كند پس از گذشت چند سال درك لغت و قدرت شنيدن در گوشي كه سمعك نداشته بطور قابل ملاحظه اي كاهش مي يابد.
- صداي طبيعي: وقتي 2 سمعك با هم استفاده شود، هر كدام مي تواند روي ولوم پايين تري تنظيم شود به اين ترتيب صداها و موزيك با صداي طبيعي تري شنيده مي شود.
- تفكيك نويز: خيلي از صداها با يك گوش تقريبا كاملا با هم شنيده مي شوند در حاليكه با 2 گوش به راحتي مي توان آن ها را از هم تميز داد.
- شنيدن با دو گوش طبيعي تر است: در حاليكه شنيدن با يك گوش مثل ديدن با يك چشم است. ممكن است، ولي موثر نيست.


نوشتن يک نظر

نام :*
رايانامه:
متن نظر:*
تصوير امنيتي:*چرا انتخاب ما


مشاوره و تست شنوایی رایگان سمعک

متخصصین کلینیک ارزیابی شنوایی و سمعک اشراق برای اشخاصی که قصد خرید سمعک را دارند مشاره و تست شنوایی رایگان در نظر می گیرد شما برای دریافت مشاوره کافیست با شماره مطب تماس حاصل فرمائید پاسخوگی سوالات شما خواهیم بود.


طرف قرارداد با بیمه ها

کلینیک سمعک اشراق طرف قرارداد با بانک سپه ، صادرات، تجارت و ...می باشد.همچنین برای بیمه شدگان کلیه بیمه ها مدارک لازم جهت اخذ تعرفه بیمه سمعک را ارائه می دهد.


ارائه خدمات در منزل و تست سمعک

این کلینیک همچنین کلیه خدمات خود را جهت رفاه حال سالمندان کم توان در منزل ارائه می دهد و همچنین برای افرادی که در انتخاب نوع سمعک تردید دارند تست سمعک به مدت یک هفته انجام می گیرد.


دوسال باطری رایگان

یکی از خدمات کلینیک سمعک اشراق، اهدای دوسال باطری رایگان به خریداران سمعک از این کلینیک می باشد.

سمعک چیست؟

خدمات سمعک اشراق سمعک اشراق بهترین در شرق تهران

سمعک(hearing aid) قطعه الکترنیکی کوچکی است که به فرد کم شنوا کمک می کند که صدا ها را بهتر بشنود و بتواند ارتباط بهتری با دیگران برقرار کند.

سمعک صداهایی که وارد گوش می شود را پردازش کرده و سپس صدای مناسب و تقویت شده را به داخل گوش هدایت می کند.تکنولوژی سمعک به گونه ای است که علاوه بر افزایش میزان صدا باعث افزایش کیفیت صدا نیز می گردد و فرد صداها را واضح تر می شنود و همچنین صداهای مزاحم محیط را کم می کند.

انواع سمعک از نظر شکل: سمعک پشت گوشی سمعک داخل گوشی انواع سمعک از نظر تکنولوژی: آنالوگ دیجیتال هوشمند هوشمند وایرلس حالا اینجا برندهای سمعک بیاد.

ادامه مطلب

مقالات

سکته گوش!
آشنایی با افت شنوایی
چگونه عمر سمعک را افزایش دهیم؟
چگونه طول عمر باتری سمعک را افزایش دهیم؟
پیرگوشی
توسعه سیستم شنوایی در کودکان